Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2017-01-12

Żegnamy ś.p. Profesora Andrzeja Szewca

Z ogromnym żalem żegnamy Drogiego Profesora, Przyjaciela, Znawcę i Pasjonata tematyki ochrony własności przemysłowej. Pan Profesor Andrzej Szewc należał do grona największych specjalistów w dziedzinie ochrony własności przemysłowej w Polsce, był autorem kilkuset publikacji z tego zakresu, a także aktywnym uczestnikiem i ekspertem w pracach legislacyjnych w parlamencie oraz administracji rządowej.

Profesor Andrzej Szewc był przede wszystkim wspaniałym człowiekiem, życzliwym i wspierającym kolejne pokolenia młodych naukowców oraz studentów. Ze wzruszeniem wspominamy spotkania z Panem Profesorem podczas kolejnych seminariów rzeczników patentowych szkół wyższych w Cedzynie k. Kielc, których prof. Szewc był stałym uczestnikiem, wykładowcą i mentorem. Potrafił z ogromną elokwencją, erudycją i znawstwem przekazywać wiedzę o – często niełatwych – zagadnieniach dotyczących ochrony i zarządzania dobrami niematerialnymi. Wzbudzając zainteresowanie słuchaczy, prowokował pytania i ożywione dyskusje.

Raz jeszcze żegnając ze smutkiem Profesora Andrzeja Szewca, łączymy się w bólu z Jego Bliskimi i Przyjaciółmi. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Cześć Jego pamięci!

Uroczystości pogrzebowe będę miały miejsce na cmentarzu parafialnym w Mikołowie-Borowej Wsi przy ul. Malinowej o godz. 16.00 w dniu 13 stycznia (piątek), po których ok. godz. 16.30 odprawiona zostanie Msza Święta w kościele parafialnym św. Mikołaja w Mikołowie-Borowej Wsi przy ul. Gliwickiej 354.
  •