Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


Projektowanie jakości życia w nowoczesnej gospodarce - 22-23 marca 2012

V edycja międzynarodowej konferencji „Innowacyjność i kreatywność kobiet”, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, odbyła się w Warszawie - pierwszego dnia w Sali Kolumnowej Sejmu RP, drugiego - w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.


W konferencji wzięli udział wykładowcy z Europy, Azji, Ameryki Północnej, Afryki, Australii, przedstawiciele biznesu, nauki, administracji oraz projektanci. Wydarzenie było tłumaczone symultanicznie i transmitowane w Internecie.

Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Urząd Patentowy RP we współpracy ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej, Urzędem ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego, Warszawską Giełdą Papierów Wartościowych oraz licznymi instytucjami i organizacjami partnerskimi.

Temat konferencji dotyczył wpływu wzornictwa na szeroko rozumianą jakość życia. Design jest obecnie jednym z głównych elementów strategii biznesowych i istotnym czynnikiem wpływającym na konkurencyjność gospodarek, ich pozycję i znaczenie w zglobalizowanym świecie. Dyskusje panelowe podczas konferencji poświęcone były m.in.:

  • procesom projektowania i odpowiedzialności projektanta,
  • projektowaniu informacji,
  • kreatywności i funkcjonalności w przestrzeni publicznej,
  • ochronie wzornictwa w konkurencyjnej gospodarce,
  • wpływowi wzornictwa na pozycję rynkową firmy.

Tematyka ta była szczególnie interesująca dla osób rozważających podjęcie własnej działalności biznesowej oraz dla małych i średnich przedsiębiorstw. Konferencja miała także na celu zwrócenie uwagi na potrzebę wykorzystania ogromnego potencjału intelektualnego kobiet w gospodarce rynkowej.