Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


Ochrona własności intelektualnej warunkiem sukcesu kobiet w nauce i biznesie - 14 marca 2008

W dniu 14 marca 2008 roku Urząd Patentowy wspólnie ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej, Europejską Komisją Gospodarczą ONZ, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajową Izbą Gospodarczą oraz Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych LEWIATAN zorganizował w Bibliotece Narodowej konferencję “Ochrona własności intelektualnej warunkiem sukcesu kobiet w nauce i biznesie”.

Konferencja została poświęcona działalności i doświadczeniom kobiet tworzących innowacyjne rozwiązania w nauce i biznesie oraz prawom chroniącym ich dorobek intelektualny. Konferencji towarzyszyło uroczyste zakończenie III edycji Konkursu – Plebiscytu “Kobieta-Wynalazca 2007”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów wraz z “Przeglądem Technicznym”. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele polskiego parlamentu, administracji centralnej i samorządowej, świata nauki, organizacji społecznych i instytucji biznesowych oraz mediów. Zaproszenia zostały również skierowane do przedstawicielek instytucji naukowo-badawczych oraz organizacji gospodarczych, które z powodzeniem wdrażają, w różnorodnych dziedzinach, nowatorskie rozwiązania naukowe, techniczne i biznesowe. Łącznie w konferencji udział wzięło ponad 200 uczestników. Wzbogaceniem konferemcji była wystawa kwiatów, zorganizowana przez Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach oraz wystawa Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie pt. “Moda kobieca w czasopismach XIX –wiecznych”.