Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2019-08-07

Sztuczna Inteligencja – serwis o transformacji cyfrowej i nowych technologiach

Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy

Portal sztucznainteligencja.org.pl to pierwszy polski serwis internetowy poświęcony w całości sztucznej inteligencji, automatyzacji i robotyce. Czytelnicy znajdą w nim m.in. omówienie najnowszych trendów w dziedzinie SI, prognozy i analizy rozwoju tej technologii w Polsce i na świecie, reportaże oraz wywiady.

Serwis łączy funkcje informacyjne z edukacyjnymi. Przedstawia najświeższe informacje na temat badań naukowych oraz praktycznych zastosowań szeroko pojętej SI. Prezentuje także ważne idee związane z technologiami cyfrowymi i SI, sylwetki ich autorów oraz rozmowy z ekspertami z kraju i zagranicy. Znajdują się w nim również informacje o najważniejszych wydarzeniach dotyczących SI.

Portal powstał jako element strategii rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce. Tworzy go zespół z Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego, działającego pod auspicjami Ministerstwa Nauki. 


  •