Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej

Ostrzeżenie przed wprowadzającymi w błąd wezwaniami do zapłaty lub fakturami!

Szanowni Państwo, na terytorium Polski i innych krajów działają firmy, które proponują wpisy do rejestru znaków towarowych, wynalazków, wzorów przemysłowych i wzorów użytkowych, żądając wpłaty określonej kwoty na wskazane w wezwaniu lub na fakturze konto. Informujemy, że tylko wpis do rejestru Urzędu Patentowego RP zapewni Państwu ochronę prawną własności przemysłowej.

Problemy z odbiorem dokumentów

Szanowni Państwo, informujemy, że występują problemy z odbiorem dokumentów wysyłanych za pomocą jednego z formularzy dostępnego na platformie ePUAP. W związku z tym, uprzejmie prosimy o korzystanie w korespondencji wysłanej do UPRP za pośrednictwem platformy ePUAP wyłącznie z formularzy, do których linki są dostępne na stronie UPRP.

Biuletyn Urzędu Patentowego (znaki towarowe)

Urząd Patentowy RP informuje, że od dnia 1 stycznia 2017 r. Biuletyn Urzędu Patentowego, w części dotyczącej zgłoszeń znaków towarowych, będzie wydawany jako tygodnik jedynie w wersji elektronicznej. Pierwszy numer w roku 2017 zostanie opublikowany w dniu 2 stycznia 2017 r. W odniesieniu do zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych Biuletyn Urzędu Patentowego będzie wydawany na zasadach dotychczasowych, tj. jako dwutygodnik w wersji papierowej i elektronicznej.

 

2018-02-15

„Patent na sukces - strategia zarządzania własnością intelektualną” - konferencja w Zielonej Górze

2 marca 2018 r.

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz dr Alicja Adamczak, Prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają do wzięcia udziału w konferencji.

2018-02-14

„Strategia ochrony marki – system krajowy, międzynarodowy i regionalny” - seminarium w Łodzi

1 marca 2018 r.

Regionalny Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi oraz Urząd Patentowy RP zapraszają na bezpłatne seminarium nt. systemów ochrony znaków towarowych.

2018-02-05

NAJLEPSI STUDENCI WYNALAZCY NAGRODZENI

Poznaliśmy laureatów VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca organizowanego od 2010 roku przez Politechnikę Świętokrzyską, którego celem jest budowa kultury innowacyjności w środowisku akademickim.

 
2018-02-01

„Znaki towarowe certyfikujące” – spotkanie konsultacyjno-informacyjne w Urzędzie Patentowym RP

21 lutego 2018 r.

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym z Panią dr Kingą Wernicką z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

2018-01-31

Polska edycja międzynarodowego cyklu seminariów eksperckich WIPO „Roving Seminars”

„Jak chronić swoją własność intelektualną za granicą?”

Polska edycja międzynarodowego cyklu seminariów eksperckich „Roving Seminars” pt. „Jak chronić swoją własność intelektualną za granicą?” organizowana przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) we współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechniką Śląską i Politechniką Wrocławską odbyła się w dniach 23-25 stycznia 2018 r. w Krakowie, Gliwicach oraz we Wrocławiu.2018-01-19

Indie dołączyły do Designview

Od 19 stycznia 2018 r. dane dotyczące wzorów przemysłowych Indyjskiego Urzędu Kontrolera Generalnego ds. Patentów, Wzorów i Znaków Towarowych (CGPDTM) dostępne są w wyszukiwarce Designview.

 
2018-01-18

XXI Moskiewski Międzynarodowy Salon Wynalazków Innowacyjnych Technologii „Archimedes 2018”

Moskwa, Federacja Rosyjska 5-8 kwietnia 2018 r.

XXI Moskiewski Międzynarodowy Salon Wynalazków Innowacyjnych Technologii „Archimedes 2018” w Moskwie organizowany jest przez InnovExpo.

2017-12-12

Wymiana certyfikatu umożliwiającego dokonywanie zgłoszeń za pośrednictwem oprogramowania epoline® Online Filing (eOLF)

Szanowni Państwo, w związku odnowieniem certyfikatu służącego do podpisywania dokumentu potwierdzenia wystawianego przez oprogramowanie eOLF, w chwili obecnej do poprawnego działania aplikacji konieczne jest pobranie i uruchomienie załączonego pliku. Plik dystrybuowany jest w postaci archiwum zip, które należy rozpakować i uruchomić znajdujący się w nim plik exe.


2017-12-08

Uroczystość wręczenia nagród laureatom jubileuszowej 15. edycji konkursów Urzędu Patentowego RP

Tegoroczna jubileuszowa 15. edycja konkursów na pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską i studencką oraz na plakat, a także 5. edycja konkursów na krótki film i informację medialną z zakresu własności intelektualnej, zaowocowały przyznaniem łącznie 62 nagród i wyróżnień dla autorów prac naukowych, projektów plakatów, przekazów medialnych oraz filmów.

 
2017-12-04

Japonia dołączyła do Designview

Od 4 grudnia 2017 r. dane dotyczące wzorów przemysłowych Japońskiego Urzędu Patentowego (JPO) dostępne są w wyszukiwarce Designview.