Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2019-08-01

Reforma prawa znaków towarowych w Polsce – co się zmieniło

Nowelizacja prawa znaków towarowych to proces, który zaczął się w Polsce w 2016 r. Zmiany nastąpiły zarówno przy zgłaszaniu znaków towarowych, jak i w procesie ich rejestracji oraz w czasie istnienia ochrony Twojego znaku towarowego. Chcesz wiedzieć, jakie ułatwienia wprowadziła dla Ciebie nowelizacja? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem asesora Urzędu Patentowego RP, przygotowanego przy współpracy z Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

Reforma prawa znaków towarowych w Polsce: wprowadzenie

Dzięki temu filmowi dowiesz się:
  • Jaki jest cel nowelizacji prawa znaków towarowych?
  • Co się zmieniło przy zgłaszaniu znaków towarowych?
  • Co się zmieniło w procesie rejestracji znaku towarowego?
  • Co się zmieniło dla właścicieli znaków towarowych?

Przypominamy również, że na stronie internetowej Urzędu Patentowego RP znajdują się filmy instruktażowe dotyczące zgłaszania znaków towarowych oraz wzorów przemysłowych, a także używania narzędzia TMclass, pomocnego przy konstruowaniu wykazu towarów i usług załączonego do zgłoszenia znaku towarowego.

Zachęcamy także do odwiedzenia strony internetowej EUIPO Academy Learning Portal, na której znajdą Państwo filmy dotyczące procedury zgłaszania znaków towarowych oraz wzorów przemysłowych w różnych krajach Unii Europejskiej:

W ramach projektu, którego efektem są przedstawione wyżej filmy powstaną kolejne, dotyczące między innymi procedury sprzeciwowej dot. znaków towarowych oraz procedury unieważnienia znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Będą one sukcesywnie pojawiać się na kanale YouTube Urzędu Patentowego RP.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej w ramach Europejskich Projektów Współpracy