Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2019-06-11

Laos dołącza do TMview i DesignView

W tym tygodniu Biuro Własności Intelektualnej w Laosie (LAO DIP) udostępniło swoje dane dotyczące znaków towarowych oraz wzorów przemysłowych w wyszukiwarkach TMview i DesignView.


Włącznie z Laosem, projekt TMview oraz DesignView wdrożyło już 68 urzędów własności intelektualnej.

Uwzględniając 46 tys. znaków towarowych LAO DIP, ogólna liczba znaków towarowych dostępnych w wyszukiwarce TMview wynosi ponad 53,3 mln, natomiast w DesignView ponad 14,5 mln wzorów przemysłowych (włącznie ze 491 wzorami przemysłowymi z LAO DIP).

Od momentu uruchomienia wyszukiwarki TMview, w dniu 13 kwietnia 2010 r., przeprowadzono w niej ponad 51,2 mln poszukiwań, zrealizowanych ze 169 różnych krajów, wśród najczęściej odwiedzających były osoby z Hiszpanii, Chin i Niemiec. Natomiast w wyszukiwarce DesignView, która została uruchomiona w dniu 19 listopada 2012 r., przeprowadzono blisko 4,4 mln poszukiwań, zrealizowanych ze 169 różnych krajów, wśród najczęściej odwiedzających były osoby z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Chin.

Udostępnienie danych LAO DIP w ramach TMview i Designview jest konkretnym rezultatem programu Komisji Europejskiej pn. ARISE+ IPR który wykonuje Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Więcej informacji na stronach: www.tmdn.org oraz https://euipoeuf.eu/en/ariseplusipr


  •