Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2019-05-15

Dowiedz się, jak chronić znak towarowy i wzór przemysłowy w Polsce!

Ochrona własności intelektualnej odgrywa bardzo dużą rolę w każdym biznesie. Ty również chciałbyś chronić swój znak towarowy lub wzór przemysłowy, ale nie wiesz jak? Dodatkowo, od 2016 r. w prawie znaków towarowych nastąpiły zmiany, które wprowadziły szereg ułatwień dla zgłaszających i właścicieli znaków towarowych. Chcesz wiedzieć jakie korzyści płyną dla Ciebie z nowelizacji? Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z udziałem ekspertów i asesorów Urzędu Patentowego RP, przygotowanych przy współpracy z Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej, które wyjaśnią Ci krok po kroku jak zgłosić Twój znak towarowy i wzór przemysłowy oraz jakie zmiany nastąpiły w prawie znaków towarowych.

Reforma prawa znaków towarowych w Polsce: wprowadzenie 

 

Jak chronić znak towarowy w Polsce?

Dzięki temu filmowi dowiesz się m.in.:

  • Jakie informacje powinieneś wskazać w podaniu o udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy?
  • Jak długo zajmie zarejestrowanie Twojego znaku towarowego?
  • Jaki rodzaj znaku towarowego powinieneś wybrać?

TMclass
 
Przy wypełnianiu podania dotyczącego znaku towarowego przydatny będzie również film dotyczący narzędzia TMclass. Pozwala ono na szybkie i proste skonstruowanie wykazu towarów i usług.

Dzięki temu filmowi dowiesz się m.in.:

  • Jak szukać terminów towarów i usług w TMclass?
  • Jak prawidłowo przygotować wykaz towarów i usług?
 
 
Jak chronić wzór przemysłowy w Polsce?
 
 

Dzięki temu filmowi dowiesz się m.in.:

  • Jakie informacje powinieneś wskazać w zgłoszeniu wzoru przemysłowego?
  • Jak prawidłowo zakwalifikować Twój wzór przemysłowy?
  • Jak długo trwa ochrona wzoru przemysłowego?

W ramach projektu, którego efektem są przedstawione wyżej filmy powstaną kolejne, dotyczące między innymi nowelizacji prawa znaków towarowych, procedury sprzeciwowej dot. znaków towarowych oraz procedury unieważnienia znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Będą one sukcesywnie zamieszczane na stronie Urzędu Patentowego RP.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej w ramach Europejskich Projektów Współpracy