Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej


2019-10-29

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha w Urzędzie Patentowym

Wraz z rozwojem technologii dynamicznie zmienia się rynek pracy, na którym pojawia się wiele nowych zawodów. Szacuje się, że 65% dzieci urodzonych po 2007 roku będzie pracowało w profesjach, które jeszcze nie istnieją. Dlatego powołano Akademię Wynalazców im. Roberta Boscha – by od najmłodszych lat rozwijać nowe umiejętności polskich uczniów.

Celem inicjatywy jest pobudzenie młodych umysłów do tworzenia innowacyjnych wynalazków, promowanie uzdolnionej młodzieży oraz popularyzacja przedmiotów ścisłych, co w przyszłości ma skutkować zwiększeniem kadry inżynierskiej w Polsce.

Urząd Patentowy RP jest od lat honorowym patronem Akademii, a najbliższa, dziewiąta już, warszawska edycja odbędzie się w naszej siedzibie. Warsztaty, skierowane do dzieci w wieku 13-15 lat, poprowadzą studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zrzeszeni w międzynarodowej organizacji Enactus. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Myśl jak wynalazca, czyli jak łatwiej wpadać na pomysły” i obejmie naukę metody generowania pomysłów i rozwiązywania problemów zwanej design thinking.

Uczniowie zainspirowani wiedzą zdobytą podczas warsztatów będą mogli przystąpić do konkursu na najlepszy pomysł na wynalazek. Na laureatów – autorów najlepszych pomysłów oraz ich szkoły – czekają atrakcyjne nagrody.

Na warsztaty kreatywne mogą zapisać swoich uczniów nauczyciele przedmiotów ścisłych. Rejestracja trwa do 31 października 2019 r. na stronie Akademii: www.akademiawynalazcow.com.pl.


  •