Strona uprp.pl korzysta z plików cookie. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie.X

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej PolskiejProblemy z dostarczaniem korespondencji drogą elektroniczną

Urząd Patentowy RP uprzejmie zawiadamia, że w związku z długotrwałą awarią platformy ePUAP w zakresie wystąpienia błędu weryfikacji podpisu elektronicznego przez ePUAP, który uniemożliwia Urzędowi Patentowemu skuteczne doręczenie korespondencji za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 39¹ ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 23) do czasu usunięcia ww. błędu i pełnego przywrócenia działania platformy ePUAP, w sprawach w których doręczanie korespondencji następowało drogą elektroniczną, korespondencja (do odwołania) będzie doręczana na piśmie za pośrednictwem Poczty Polskiej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

2016-09-28

Od pomysłu do komercjalizacji – zbuduj swoją strategię ochrony

Bezpłatne seminaria Urzędu Patentowego

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza na bezpłatne seminaria z zakresu zarządzania własnością przemysłową, które odbędą się w Małej Auli Politechniki Warszawskiej w dniach 10 i 11 października 2016 r. Wydarzenia adresowane są w szczególności do małych i średnich przedsiębiorstw, środowiska naukowego oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu.

2016-09-23

Aktualizacja Wspólnego komunikatu dotyczącego wykonania wyroku w sprawie „IP Translator”

Urząd Patentowy RP informuje o aktualizacji „Wspólnego komunikatu dotyczącego wykonania wyroku w sprawie „IP Translator”, opublikowanego na stronie internetowej Urzędu dnia 2 maja 2013 r.

2016-09-20

Espacenet – nowy polski interfejs

Uprzejmie informujemy, że został udostępniony nowy polski interfejs wyszukiwarki Espacenet. Zmiany widoczne są na stronie głównej wyszukiwarki Espacenet, w menu wyszukiwania oraz na pasku nawigacyjnym. Zaktualizowane zostały również informacje w sekcji Szybka Pomoc.

 
2016-09-07

Informacja dotycząca zmian w regulaminie XIV edycji konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej

Uprzejmie informujemy, że wychodząc naprzeciw Ośrodkom Akademickim, w których przesunięto wcześniej zaplanowane obrony prac z sierpnia na wrzesień 2016 r., Urząd Patentowy RP dokonał zmian w regulaminie XIV edycji konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej, co umożliwi złożenie w terminie do 20 października prac obronionych do 30 września 2016 r.2016-09-07

XIV edycja konkursu na plakat 2016

Rozstrzygnięcie konkursu: 30 listopada 2016 r.

Urząd Patentowy RP ogłasza XIV edycję konkursu na plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej.

2016-09-06

Europejski Urząd Patentowy ogłosił nabór na stanowisko Prezesa Komisji Odwoławczych (President of the Boards of Appeal)

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna przed Radą Administracyjną Europejskiej Organizacji Patentowej m.in. za wprowadzenie przyjętej przez Radę reformy strukturalnej 31 Komisji Odwoławczych działających przy Europejskim Urzędzie Patentowym.

 
2016-08-03

IV edycja konkursu na krótki film promujący ochronę własności intelektualnej 2016

Urząd Patentowy RP zaprasza do wzięcia udziału w IV edycji konkursu na krótki film promujący korzyści wynikające z ochrony własności intelektualnej.

2016-08-03

IV edycja konkursu na informację medialną organizowanego przez Urząd Patentowy RP

Urząd Patentowy RP jest organizatorem IV edycji konkursu na informację medialną o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej.

2016-06-09

VI edycja Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2016”

Rozstrzygnięcie konkursu: 23 listopada 2016 r.

Celem Konkursu jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych rozwiązań mających nowatorski charakter.

 
2016-05-30

XIV edycja konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej 2016

Rozstrzygnięcie konkursu: 25 listopada 2016 r.

Urząd Patentowy RP ogłasza XIV edycję konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej.